Çevrimiçi Para Kazanmanın 12 Kesin Yolu

Birçok insan için çevrimiçi para kazanmak mutlak bir hayal olacaktır. Bir web sitesi veya başka bir çevrimiçi girişim ile para kazanmanın bir yolunu bulabilirlerse, girişimciliğe odaklanmak, aileleriyle daha fazla zaman geçirmek ve sonunda zamanlarının ve yaşamlarının kontrolünü geri almak için işlerini bırakabilirler.

Çılgınca olan şey, çevrimiçi para kazanmanın kesin bir rüya olmadığı. Ayrıca web sitelerinde, kurslarda veya benzersiz pazarlama stratejilerinde çevrimiçi para kazandıkları binlerce insanı da tanıyoruz.

Şimdi size iyi haber. Çevrimiçi gelir stratejilerinin çoğu bu kadar karmaşık değildir. Her işletme girişimi gibi, çevrimiçi gelirinizin de büyümesi zaman alıyor. Fikrinizi uygulamaya geçirmek için gereken zaman ve enerjiyi harcamak için istekli olmalısınız ve ilk başladığınızda yolculuğunuz yavaş olsa bile, buna bağlı kalmak için cesarete ihtiyacınız olacak.

Çevrimiçi para kazanmak için uğraşıyorsanız, ancak nereden başlayacağınızdan emin değilseniz, göz önünde bulundurmanız gereken en iyi ve en gerçekçi stratejilerden bazıları şunlardır:

Sayfa İçerikleri

1: Google Adsense

Bugün: Yatırım
Herhangi bir web sitesini ziyaret ettiyseniz, Google reklamlarını görmüşsünüzdür. Bu reklamlar her yerde ve iyi bir nedenle var. Sadece herhangi bir temel web sitesine kurulum yapmak kolay değildir, aynı zamanda web sitenizi düzenli bir miktarda trafik çekmeye başladığında kazançlı olabilirler.

Google AdSense’in en güzel yanlarından biri, kurulum yapmanın çok kolay olmasıdır. Blogunuz veya web siteniz varsa, ücretsiz bir Google AdSense Hesabına kaydolabilirsiniz. Oradan, Google size web sitenize yapıştıracağınız benzersiz bir kod verecektir. Google

, sayfa görünümünüzü, trafiği ve sizin adınıza kazançlarınızı izleyerek oradan alır. Bu şeyi devam ettirmek için herhangi bir bakım veya bakım yoktur; bu, zaten bir web siteniz varsa, hiç akıllıca olmaz.

Ne kadar kazanacaksınız? Sanırım Google AdSense’le her ne kadar ilk zamanlar çok fazla para kazanmak imkansız olsa da sitenizin gelişmesiyle birlikte kâr oranınız da artacaktır. Ayda sıfır ila 5.000 dolar kazanmaya başladığınızda, bu dünyanızı sarsacak. Bu sizi daha da heyecanlandıracak çünkü para kazanmanın başka yolları olduğunu gözlerinizle göreceksiniz.

2: Çevrimiçi Para Kazanmak için Satış Ortaklığı

Bir web siteniz olsun ya da bir blog için hâlâ fikirler hayal ediyorsanız, bağlı kuruluş pazarlamasına da bakabilirsiniz. Satış ortaklığı pazarlamasıyla, web sitenizin içeriğindeki markalar ve işletmelerle ortaklık kurarsınız. Bir ürün veya hizmetten söz ederseniz, söz konusu belirli bir ortaklık programına kaydolduğunuzda aldığınız benzersiz bir ortaklık kodu kullanarak bu ürüne veya hizmete bağlanırsınız. Oradan, herhangi bir kişi bağlantınızı kullanarak bir ürün veya hizmet satın aldığında para kazanacaksınız.

Genel olarak konuşursak, blog konseptinizle ilişkili üyelerle ortak olmak isteyeceksiniz. Bireysel bağlı kuruluş programlarına kaydolmanın yanı sıra, bir yerde bir ton farklı bağlı kuruluş sunan bir bağlı kuruluş reklam ağına da kaydolabilirsiniz. Bu şekilde, neyin işe yarayıp neyin işe yaramadığını görebilirsiniz.

3: Danışmanlık

Online para kazanmanın bir başka yolu da danışmanlıktır. Herhangi bir alanda uzmansanız, kişisel veya ticari hedeflerinde onlara danışmanlık yapmak için size para ödemeye istekli olabilecek kişileri bulabilirsiniz. Büyük şirketlere danışacak kadar önemli olmadığını düşünebilirsiniz, ancak insanların ödeyecekleri uzmanlık türlerine şaşırabilirsiniz.

Danışmanlığa başlamak istiyorsanız ancak hangi adımların atılacağından emin değilseniz, Clarity.fm aracılığıyla ücretsiz bir hesap da oluşturabilirsiniz. Bu web sitesi danışmanlık yapmak isteyen herkese ücretsiz bir profil oluşturmasını sağlar. Profiliniz oluşturulduktan sonra, insanlar sizi bulacak ve ödeme alacağınız bir oturumu rezerve edecektir.

4: Çevrimiçi Kurslar

Başkalarına öğretebileceğiniz bir beceriye sahipseniz, çevrimiçi olarak pazarlayabileceğiniz bir çevrimiçi kurs ayarlamak da mümkündür. Yemek pişirmekten pazarlamaya, hatta serbest yazarlığa kadar her şeyi öğreten çevrimiçi kurslar bulabilirsiniz.

Çoğu insan çevrimiçi kurslarını Teachable.com gibi bir platformda başlattı. Teachable ile kurs materyallerinizi yükleyebilir ve platformu müşterileri yönetmek ve ödemeleri kabul etmek için kullanabilirsiniz.

5: Podcasting

Çevrimiçi para kazanmanın başka bir yolu, çevrimiçi bir podcast’i barındırmaktır. Blogunuzla birlikte kullanabileceğiniz podcast’iniz üzerinden her zaman yeni sponsorlar ve reklamverenler bulmak için kullanabilirsiniz.

Podcasting ile ilerlemenin anahtarı nişinizi bulmak, izleyici kitlesi yetiştirmek ve ardından sponsorlarla para kazanmanın ve bağlantı kurmanın yollarını bulmaktır. Bir podcast yazma, kaydetme ve düzenlemeye giren bir çok lojistik olduğundan, çevrimiçi para kazanmanın en kolay yolu bu değildir, ancak yine de dikkate değer.

6: Kitap Satışı

Yayıncılık endüstrisi baskıda ağır olmakla birlikte, bugünlerde çevrimiçi bir kitap yazma, yayınlama ve pazarlama sürecini tamamlayabilirsiniz. Yaratma Alanı gibi web siteleri, resmi bir yayıncıya dahil olmadan kitabınızı yüklemenize ve yazdırmanıza olanak sağlar ve kitabınızı Amazon.com’dan bile alabilirsiniz; böylece insanlar orada satın alabilir.

Joseph Hogue adlı bir blogcuda başarılı bir blog (Ev Paramdan Çalışmam) ve gelişen bir kitap yayıncılığı işi var. Hogue, süregelen bir pasif gelir kaynağı oluşturmak için çevrimiçi yayınladığı birkaç kitap yazdı. Ortalama 1.857 $ gelir elde etmek için ayda ortalama 685 kitap sattığını söylüyor. Fena değil, dimi?

İnsanların satın almak isteyecekleri bir kitap yazabileceğinizi düşünüyorsanız, başlangıç ​​maliyetleri minimum olabileceğinden ve zaten bir bilgisayar ve kelime işlem yazılımınız olduğundan, bu dikkate alınması gereken akıllı bir stratejidir.

7: Çevrimiçi Para için Satış Teklifi

İnternet üzerinden para kazanmanın başka bir yolu da potansiyel müşteri toplamaktır. Önde gelen satış çalışmaları yapmak için tamamlamanız gereken ana adımlar arasında bir web sitesi oluşturmak, o web sitesine trafik çekmek ve birinin gerçekten ödeyeceği müşterileri topladığınızdan emin olun.

Yine de aklınızda bulundurun, birçok farklı endüstride müşterilerinize hizmet satabilirsiniz. Gerçekten sadece bir niş bulmanız, bir web sitesi ve trafik oluşturmanız ve topladığınız potansiyel müşteriler için ne kadar alabileceğinizi görmeniz gerekir.

8: Çevrimiçi Para için Serbest Çalışma

Yazma becerileriniz ve yaratıcı yeteneğiniz varsa, çevrimiçi içerik oluşturarak ödeme almanız da mümkündür. Başka web siteleri için içerik oluşturmayla yılda 200.000 ABD dolarının üzerinde para kazanan insanlar var.

Serbest yazar olarak çalışmanın anahtarı bir niş bulmak, sizi işe alabilecek insanlarla iletişim kurmak ve zamanın yüzde 100’ünde yüksek kaliteli içerik sunmaktır. Başlamanıza yardımcı olacak tonlarca yazı tahtası olmasına rağmen, Upwork.com gibi web sitelerinde başlangıç ​​yazı işleri bulmanın oldukça kolay olduğunu söylüyor.

9: Çevrimiçi Para Kazanmak için Sponsorlu Yazılar

Ardından bir web sitesine veya büyük bir sosyal medyaya sahipseniz, sponsorlu yayınlar ve reklamlar izleyerek de para kazanabilirsiniz. Ancak, bu nasıl çalışır? Temel olarak şirketler, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için blog yazarlarına ve sosyal medya etkileyicilerine ödeme yapmak istemektedir. Bir platformunuz varsa, bir blog veya aşağıdaki gibi büyük bir Instagram olun, para kazanabilirsiniz.

Sponsorlu bir yazı için 20.000 dolar alan blog yazarları da var. Bu oldukça çılgınca, ama sadece nelerin mümkün olduğunu gösteriyor.

Ancak, çok fazla sosyal medya takipçiniz varsa ödeme alabileceğiniz için sponsorlu içerik yapmak için bir web sitesine ihtiyacınız olmadığını unutmayın. Eğer sosyal medya sitelerinde yüksek takipçi sayısına sahipseniz bunu paraya çevirebilirsiniz. Hatta para olarak karşılık olmasa bile birçok değerli eşya karşılığında kendi sayfanızdan reklam yayınlayabilirsiniz.

10: Web Seminerleri

Online para kazanma konusunda daha fazla fikre mi ihtiyacınız var? Başka bir strateji, ürün, hizmet veya kursunuzu pazarlamak için web seminerleri kullanmaktır. Bir web semineri ile temelde ücretsiz olarak birçok ipucu ve öneri sunuyorsunuz – genellikle canlı bir biçimde. Sonunda, ücretli ürünü veya hizmeti birkaç anlaşmayı garantilemek amacıyla atıyorsunuz.

Profesyonel konuşmacı Grant Baldwin, seminerlerini, Kitap Alanında Konuş ve Ücretli Olmak da dahil olmak üzere, halka açık konuşma konusunda pazarlamak için kullanıyor. Baldwin web semineri sırasında birçok ücretsiz ipucu sunarken, sonunda daha fazla bilgi edinmek isteyenler için kursu sunuyor. Ve, çoğu zaman, satış pisti çalışıyor.

Ne satıyor olursanız olun, bir web semineri oluşturmak ve insanları bir mıknatıs veya Facebook reklamlarıyla kaydolmaya zorlamak zor değildir.

11: YouTube

YouTube, insanların çevrimiçi para kazanmalarını sağlayan bir başka platformdur. Aklınıza gelebilecek herhangi bir konuda bir ton YouTube kanalı var ve büyük bir takipçisi olan insanların çoğu video ve zamanları karşılığında biraz para kazanıyor.

Geçtiğimiz yıl, Forbes YouTube sahnesindeki en büyük oyunculardan bazılarını yayınladı. Çalışmaya göre, en büyük ilk brüt YouTube yıldızı, Haziran 2016’dan Haziran 2017’ye kadar 127 milyon dolar gelir sağladı. En popüler, DanTDM adında bir oyuncu, kendi başına 16.5 milyon dolar kazandı.

Bu kadar kazanacak mısın? Muhtemelen hayır. Ancak, platformun kendi reklam ağını kullanarak veya sponsorlu yayınlar alarak YouTube üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz. Video yapmaktan hoşlanıyorsanız, bir YouTube kanalını başlatmak, bir yandan para kazanmanın eğlenceli bir yoludur.

Youtube ile daha çok para kazanmaya başlamak için öncesinde Youtube ile Para Kazanma sayfamızı inceleyebilirsiniz.

12: Çevrimiçi Topluluk Oluştur

Son fakat en az değil, çevrimiçi bir topluluk oluşturarak da para kazanabilirsiniz, ancak takip edebileceğiniz para kazanma stratejileri hedeflerinize bağlı olarak çok fazla değişiklik gösterebilir. Örneğin, bloglu bir topluluk oluşturabilirsiniz. Ayrıca çevrimiçi bir forum oluşturabilir ve üyelerden üyelik talep edebilirsiniz. Hatta bir Facebook grubu oluşturabilir ve nüfuzunuzu kullanarak ürünleri satmak ve tanıtmak için kullanabilirsiniz.

Sonsöz
Çevrimiçi para kazanmanın çok sayıda yolu var ve burada ele aldıklarım buzdağının sadece görünen kısmı. Zamanınız varsa, neredeyse her şey için bir tutku ve en azından bazı yaratıcı becerileriniz varsa, yeterli zaman verirseniz çevrimiçi gelir akışlarınızı oluşturabilirsiniz.

Ancak, sadece bizim sözümüze bakmayın. Çevrimiçi biriyseniz, ilham almak için kullanabileceğiniz binlerce başarı öyküsü bulacaksınız.

Bir gün kendi başarı hikayeni bile oluşturabilirsin. Ama denemedikçe asla bilemeyeceksin.

Anlamadığınız ya da sormak istediğiniz bir konu olursa bize sormaktan çekinmeyin. Daha fazla internetten para kazanma yollarını öğrenmek için İnternetten Para Kazan kategorimize göz atabilirsiniz.

Yorum yapın