Fotoğraftan Para Kazanmak

Fotoğraftan para kazanmak için her ne kadar eskiden fotoğraf ajansı bulmak ve bu ajansla anlaşmak gibi çetrefilli işler olsa da artık elimizin altında olan internette hiçbir zahmete girmeden çektiğiniz fotoğrafları belirli bir ücret karşılığında satmak parmaklarınızın ucunda.. Siz de hiç çektiğiniz fotoğraflardan para kazanmayı düşündünüz mü?

Sayfa İçerikleri

Fotoğraflarımdan nasıl para kazanırım?

İster profesyonel fotoğrafçı olun ister amatör, fotoğraflarınızdan para kazanmak sizin elinizdedir. Hatta akıllı telefonlarla çektiğiniz fotoğraflardan bile para kazanabilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları “stock image” sitelerine yükleyerek müşterilerinizi bulabilir ve buradan satışınızı yaparak gelir sağlamaya başlayabilirsiniz.

Fotoğraftan Para Kazanmak için Hangi Sitelere girmeliyim?

Fotoğraflarınızı paylaşarak para kazanabileceğiniz birçok farklı site vardır. Bunlardan en güvenilir olanları ve en iyi kâr sağlayanlarını sizler için buradan paylaşıyoruz.

1.IstockPhoto

iStockPhoto dünya çapında bilinen en güvenilir fotoğrafınızla para kazanabileceğiniz sitelerden biridir. IstockPhoto ile sattığınız her fotoğraftan yüzde 15 ile yüzde 45 arası komisyon kazanabilirsiniz. Bu sitede paylaştığınız fotoğrafların kalitesinin yüksek olması önemlidir çünkü sitenin incelemesi oldukça sıkıdır. IstockPhoto ile ortalama 1 dolar ile 20 dolar arası para kazanabilirsiniz.

Istock Photo ile para kazanmak için Tıklayın.

2. ShutterStock

ShutterStock Photo ile fotoğrafınızı satmadan önce site içerisinde fotoğrafınızı ya da resminizi site üzerinden düzenleyebilir ve ardından satışa koyabilirsiniz. ShutterStock ile fotoğrafınız ne kadar çok indirilirse o kadar daha çok komisyon ücretiniz de artar. Örneğin 1.88 Dolar olan ilk komisyon ücreti toplam 500 Dolar‘a ulaştıktan sonra bir fotoğraf ücreti 2.48 Dolar‘a yükselir.

ShutterStock’a hemen başlamak için Tıklayın.

3. Big Stock Photo

Big Stock Photo ile para kazanmak için öncelikle siteye üye olmanız ve ardından fotoğraflarınızı paylaşmanız yeterlidir. BigStock Photo ile satışı yapılan her fotoğrafınız için yüzde 30 komisyon alabilirsiniz. Bu da demek oluyor ki 10 Dolar’lık bir satış yapıldığında 3 Dolar size kalıyor.

BigStock Photo’ya hemen üye olup kazanmaya başlamak için tıklayın.

Anlamadığınız ya da öğrenmek istediğiniz bir başka bilgi olursa hiç çekinmeden bizlere sorabilirsiniz. Ayrıca daha fazla internetten para kazanma yöntemini görüntülemek için buraya tıklayınız.

“Fotoğraftan Para Kazanmak” üzerine 3 yorum

  1. Elimden geldiği gibi düzgün yapmaya çalışırım bakalım bi kaç denemede ilaki biri değil birinden fayda kazanabilirim heralde

    Yanıtla

Yorum yapın