Papara Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Papara nedir sorusuna verilecek en iyi cevap insanların birbirine para gönderip almasını sağlayan online bir cüzdandır. Papara ile hafta için hafta sonu ya da mesai saati gibi ayrıntıları düşünmeden günün her saati ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Papara standart banka kurallarının dışına çıkarak neredeyse bütün bankalarda bir hesap bulundurmaktadır. Bundan dolayı hesabına para eklemek isteyen herkes birkaç dakika içerisinde bu işlemi gerçekleştirebiliyor. Günümüzde bankalar para gönderme işlemleri için işlem ücreti veya komisyon adı altında fahiş fiyatlar isterken Papara’dan hesaplar arası para göndermek için hiçbir ücret alınmamaktadır. Sadece banka hesabınıza çekeceğiniz paralarda çekeceğiniz miktar kaç olursa olsun 1 Türk Lirası işlem ücreti alıyor. Geçtiğimiz yıllarda ülkemizde kullanımı yasaklanan Paypal’dan sonra online ödeme aracı eksikliği ciddi şekilde ortaya çıkmıştı. Her ne kadar bu süreçte İninal Kart ve benzeri uygulamalar bu eksikliği gidermeye çalışsa da pek etkili olmadı. İşte tam da bu süreç içerisinde bu sistem ilaç gibi geldi.


Sayfa İçerikleri

Papara’ya Nasıl Üye Olunur?

Papara’ya hızlı ve çok basit bir şekilde üye olabilirsiniz. Öncelikle Buraya tıklayarak sitesine giriş yapınız. Açılan sayfanın sağ üst köşesinde “Hesap Aç” sekmesine tıklayın. Hesap oluşturma kısmında size “Facebook profiliniz” ile de devam edebilme seçeneği sunacaktır. İsterseniz Facebook profilinizle devam edebilirsiniz, isterseniz isim, soyisim, cep telefonu, e-posta ve şifre kısmını kendinize göre doldurarak “Hesap Aç” sekmesine tıklayarak kaydınızı tamamlayabilirsiniz. Ardından hesabınızın güvenliği için hesabınızı mail adresinden ve telefonunuzdan onaylamalısınız. Bu onay için sisteme eklediğiniz telefon numarası ile mail adresine gelen kodları, belirtilen alanlara girmeniz halinde, hesabınız onaylı hale gelecektir. Hesabınızı açma işlemini tamamladığınızda size Papara Card alıp almak istemediğinizi soracaktır. Hesabınızı sadece online işlemler için kullanmak istemiyorsanız Papara Card alarak birçok avantajdan faydalanabilirsiniz.Papara Hesabına Nasıl Para Yatırılır?


Papara hesabına para yatırma işlemi manuel olarak yapılmaktadır. Papara’ya para yatırmak için Banka Hesabından Havale, ATM’den para yatırma, PTT Şubelerinden para yatırma ya da Anlaşmalı Noktalardan para yatırma seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Hesabınıza giriş yaptığınızda karşınıza çıkan ekranda bir “Yükle” sekmesine tıkladığınızda hangi seçenekten para yatıracağınızı seçersiniz ve seçtiğiniz sayfa açıldığında “Hesap Numaraları” yer alır. İstediğiniz bankayı seçtikten sonra para gönderebileceğiniz hesapları görebilirsiniz. EFT ücreti ödememek veya hafta sonları başka bankaya para gönderememe sıkıntısı yaşamamak için hesabınızın olduğu bankadaki Papara hesabına para gönderebilirsiniz. Banka hesabınızdan, Papara hesabına havale yaparken işlemin açıklama kısmına üyelik numaranızı eklemeyi unutmayın. Bu işlemleri tamamladıktan sonra yaklaşık 10-15 dakika içerisinde para hesabınıza geçmiş olacaktır.

Papara hesabına para yatırırken dikkat etmeniz gereken en önemli yer; havalenin açıklama kısmına üyelik numaranızı yazmanızdır. Aksi taktirde bir gün içinde paranız hesabınıza eklenmeden iade edilir. Ayrıca bazı istisnai zamanlarda yoğunluktan dolayı paranın hesabınıza geçmesi 1-2 saat sürebilmekte olup bu zamanlarda site tarafından kullanıcılara bilgilendirme yazısı yayınlanır.

Papara Hesabından Nasıl Para Çekilir?

Online cüzdanınızdan para çekmek istediğinizde bu işlemi yaklaşık 10 – 15 dakika içerisinde yapabilirsiniz. Hesabım menüsünden para çekme sekmesine giriş yapın. Açılan sayfada paranızı banka hesabınıza çekmek istiyorsanız banka hesabınızı seçip İBAN numarasını ve para çekme miktarını yazmanız yeterli olacaktır. İsterseniz de Papara Card’ınızı hesabınıza tanımlayıp oraya da paranızı çekeblirsiniz. Para çekerken dikkat etmeniz gereken en önemli konu; para çekeceğiniz banka hesabı ile Papara hesap isminin aynı isimler olmasıdır. Aksi taktirde sistem tarafından ödemeniz askıya alınacak ve ödeme yapılmayacaktır.

Papara Hesapları Arasında Para Gönderimi

Konunun başından beri bahsettiğimiz Papara sisteminin en önemli avantajlarından biri kullanıcılar arasında 7/24 para gönderilebilmesidir. Kullanıcılar birbirlerine çok hızlı ve kolay bir şekilde para gönderebilir. Papara’da başka bir kullanıcıya para göndermek için para göndereceğiniz kullanıcının hesap numarası

buy-levitra-usa.com

, telefon numarası ya da mail adresinden birini bilmeniz yeterli olacaktır. Para gönderme sekmesine girdiğinizde bu bilgilerden birini girmek suretiyle para göndermek istediğiniz kullanıcıya anında paranızı gönderebilirsiniz.

Papara’nın Artıları

Papara, son dönemlerde bankaların bize dayattığı tüm kuralları ortadan kaldırıyor. Online ödeme sistemleri içerisinde tabiri caizse can suyu olan Papara’nın özelliklerini şöyle sıralayabiliriz.

  • 7/24 Para Transferi ve Hızlı İşlem Kapasitesi

Biraz önce de bahsettiğimiz gibi Papara‘nın en büyük avantajlarından biri hesabınıza haftanın her günü istediğiniz saatte para transferi yapabiliyor oluşunuzdur. Ayrıca işlemleriniz neredeyse birkaç dakika içerisinde gerçekleşmektedir. Papara‘nın neredeyse tüm bankalarda hesabının mevcut olmasından dolayı EFT yapmakla uğraşmanıza ve fahiş komisyon ücretleri ödemenize gerek kalmaz. Örneğin A bankasındaki hesabınızda olan paranızı B bankasına göndermek istiyorsunuz; öyleyse önce Paparanın A bankası hesabına parayı gönderiyorsunuz ve o para sizin Papara hesabınızda gözüküyor. Sonra da Paparadan çekmek istediğiniz bankayı seçiyorsunuz ve paranızı dakikalar içerisinde yüksek komisyon ücretleri ödemeden B bankasındaki hesabınıza gönderebiliyorsunuz.

  • İşlem Komisyonları

Papara hesapları arasında hiçbir işlem ücreti almayan şirket sadece banka hesabınıza para çekme talebiniz olursa 1 Lira komisyon almaktadır. Günümüz bankalarının en küçük para işlemi için bile aldığı işlem ücretlerini düşündüğümüzde Papara’nın işlem ücreti deyim yerindeyse devede kulaktır.

  • İnternetten Güvenilir Ödeme

Kullanıcılar internetten yaptıkları alışverişlerde en çok güvenlik konusunda tereddüt etmektedirler. İnsanların kimlik, kredi kartı bilgilerinin bu kadar kolay ele geçirilebileceği dönemde Papara ile yapılan ödemelerde karşı taraflar kullanıcıların kredi kartlarına ve kimlik bilgilerine ulaşamazlar. Papara, üçüncü kişiler ile kullanıcılarının bilgilerini paylaşmaz. Bu sayede kredi kartım çalınır mı acaba, korkusu yaşamadan internetten alışveriş yapabilirsiniz.

  • ATM’den Para Çekmek

Online ödeme sistemlerinin en büyük dezavantajlarından birisi, ATM’den direkt para çekme seçeneği olmamasıydı. Ancak Papara’ya üye olduktan sonra talebiniz doğrultusunda Mastercard anlaşmalı bir Papara Card alabilirsiniz. Bu kart sayesinde istediğiniz zaman istediğiniz ATM’lerden çekim yapabiliyorsunuz.

  • Cep Telefon Numaranızla Para Çekin

Papara’nın sunduğu en güzel hizmetlerden birisi de elinizde banka kartınız olmasa dahi istediğiniz bir saatte cep telefonu numaranızla ATM’den para çekmenize izin vermesidir.

  • Kolay Kullanım ve Anlaşılabilir Arayüz

Papara’yı diğer online ödeme sistemleriyle karşılaştırdığınızda sitesinin çok sade, kullanışlı ve kullanıcı dostu bir şekilde tasarlandığını göreceksiniz. Papara tarafından sunulan tüm hizmetleri, Papara web sitesi üzerinden ya da akıllı telefon uygulaması üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Papara Card Nedir?

Papara online bir cüzdan olmasına rağmen kullanıcılarına MasterCard altyapısı ile üretilen “Papara Card”ı sunmaktadır. Bu kart ile hesap sahipleri online veya fiili alışveriş merkezlerinden alışveriş yapabiliyorlar. Papara Kart her ne kadar şuan için sadece MasterCard kabul eden firmalardan alışveriş imkanı sunuyor olsa da bu hizmet gelecek açısından önemli bir adımdır. Gelecekte birçok yer de Papara Card’ın kabul edileceğini öngörüyoruz.

Papara Edu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Öğrencilere harçlık gönderme sistemi yapmayı amaçlayan kurucular öğrencileri biraz daha düşünmüş ve böyle bir akıllı kart uygulaması yapmaya karar vermişlerdir. Bu kart sayesinde aileler öğrencilerine cep telefonları, e-posta adresleri ya da isimleri üzerinden para gönderebilmektedir. Öğrencilerde kantinlerinden edinebilecekleri “Edu” kart sayesinde bu parayı kantinlerde ya da diğer izin verilen yerlerde kullanabilmektedir. Ayrıca eğer öğrenci kabul ederse aileleri gönderilen paranın nerelerde harcandığını anında görebilmektedir. Bu sayede artık hem öğrenciler güvende olacaktır hem de ailelerinin içi rahat edecektir diye düşünüyoruz. Aileden sadece bir kişinin ve öğrencinin sisteme üye olması yeterli olmaktadır. Bu sistem sayesinde isterseniz öğrencinize günlük, haftalık veya aylık düzenli para göndermeyi aktif edebilirsiniz. Papara, kredi kartı gibi bir sisteme sahip olmadığı için hesabınızda paranız olmaması durumunda düzenli para göndermeyi kesmekte ve sizi borca sokmamaktadır.

Papara Güvenilir Midir?

Papara, online bir ödeme sistemi olması nedeniyle kullanıcıların aklına acaba ne kadar güvenilirdir sorusu gelebiliyor. Papara sistemini araştırdığınız zaman, BDDK tarafından tanınmış ve işlem yapmasına izin verilmiş bir ödeme sistemi olduğunu görebilirsiniz.

Müşteri Temsilcisine Nasıl ulaşabilirim?

Müşteri temsilcisine +90 850 340 0 340 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca firmanın açık adresi de şöyledir. “Üçer Sok. No:8 Çamlıca 34696 Üsküdar/ İstanbul”

Okuduğunuz sayfada anlamadığınız ya da sormak istediğiniz herhangi bir şey olursa bize sormaktan çekinmeyiniz. Güncel konularda daha fazla bilgi almak için Güncel Kategorimizi takip edebilirsiniz.

Yorum yapın