Para Kazandıran Uygulamalar

Para kazandıran mobil uygulamalar ile cep telefonlarının hayatımıza hükmettiği bu günlerde akıllı telefonlarımızdan para kazanmak aslında hiç zor birşey değil. Akıllı telefonlarınıza yükleyebileceğiniz bir çok uygulama (application) ile para kazanmak sizin elinizde olacak. Her ne kadar piyasalarda para kazanma vaadiyle hazırlanmış uygulamalar olup amaçları farklı olan uygulamalar olsa da dikkatli olursanız para kazandıran uygulamaları bulmak çok zor değil. Tabii para kazandıran dediysek de zengin olmayı beklemeyin. Burada paylaşacağımız uygulamalar boş zamanlarında ekstra ek gelir elde etmek isteyen kullanıcılar için velinimet olacaktır.

Para kazanayım derken elinizdeki paranızdan da olmamak, yani “Dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmamak” için lütfen bu uygulamalara dikkatlice yaklaşın. Örneğin üye olurken sizden para talep eden uygulamalardan hemen uzaklaşmak çok mantıklı bir adım olacaktır. Ayrıca her ne kadar biz burada tanıtım yapacağımız uygulamaları önce araştırıp, değerlendirip sizlere sunsak da siz yine de tedbiri elden bırakmayıp bu uygulamaların kullanıcı yorumlarını ve değerlendirmelerini incelemeniz sizin için faydalı olacaktır.

Türkiye’de aktif olarak kullanılar ve ödeme yapan Android ya da IOS işletim sistemlerinden en az birinde olan uygulamaları birlikte inceleyelim.

Yandex Toloka
Yandex Toloka

Sayfa İçerikleri

1- Yandex Toloka

Ülkemizde Google’dan sonra en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Yandex arama motoru çatısı altında bulunan Yandex Toloka ile yaptığınız görevler sonrasında para kazanmak ister misiniz? Sadece verilen görevi doğru bir şekilde talimatlara uyup tamamlayarak para kazanmak çok cazip gelecektir. Mobil marketlerden indirebileceğiniz Toloka uygulaması ile hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz. Görevleri doğru bir şekilde tamamlamanız karşılığında dolar olarak ücret verilir. Para çekme limiti de 0.50 $’dır. Paranızı hemen hesabınıza çekebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için Yandex Toloka ile Para Kazanmak sayfamıza tıklayın.

2- Clickworker

Telefonunuzdaki bir uygulamada verilen görevleri yerine getirerek para kazanmak sizi mutlu edecektir. Hem de bu görevler çok da zor görevler değilse hiç kaçmaz. Siz de bu uygulamayı indirin ve ordaki “clickworkers”dan biri olun. Hem de görevler karşılığında Euro kazandıran bir sitenin uygulamasıdır. Görevler ne mi? Mesela akşam evinizde hazırladığınız yemeğin fotoğrafını çekerek 1 euro kazanabilirsiniz. Ya da bir kitap fotoğrafı göndererek 1.50 Euro kazanırsınız. Ayrıntılı bilgi için Clickworker Nedir ve Nasıl Para Kazanılır? sayfamızı ziyaret ediniz.

3- Money App

Money App uygulaması Android ve iOS işletim sistemleriyle uyumlu bir pazar araştırması uygulamasıdır. Peki bu Money App‘in çalışma sistemi nasıldır? Money App ile bazı basit görevleri başarıyla yerine getirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; belirli mağazaların ürünlerini incelemek ve fikrinizi belirtmek gibi, ya da belirli bir oyunu test etmek veya deneme sürümlerini incelemek gibi görevler mevcuttur. Google Play veya App Store gibi mobil uygulama marketlerinden Money App uygulamasını ücretsiz indirip kurarak size verilen görevleri tamamlayıp para kazanmaya başlayabilirsiniz.

4- Swagbucks

Mobil uygulama üzerinden para kazanabileceğiniz bir diğer uygulama ise Swagbucks uygulamasıdır. Bu uygulamada ne arasanız var. Bir piyasa araştırması olan Swagbucks ile çeşitli anketler doldurarak, video izleyerek ya da online alışveriş yapmak ve web’de arama yapmak gibi size verilen görevleri yaparak para kazanabilirsiniz. Bu uygulama Android ve Ios işletim sistemlerine uygundur. Birçok farklı anket sitelerini bir araya toplayan bu uygulama ile kafanız karışmadan bir çok farklı anket sitesinde anket doldurabilirsiniz. Yalnız anketlere başvururken gereksinimlerine dikkat etmeniz gerekir çünkü bazı anketler sadece belirli bir ülke veya bir şehirde yaşayanlar için oluşturulmuş anketler olabiliyor.

Swagbucks‘ta ödeme sistemine değinelim. Öncelikle uygulamada verilen görevleri yaptıkça size Swagbucks puanı kazandırıyor. Eğer ki Swagbucks Puanınız 2500 ve üzerine erişmişse karşılığı olan 25 dolarınızı isterseniz banka hesabınıza çekebiliyorsunuz. Eğer isterseniz internet üzerinden Amazon ve benzeri alışveriş sitelerinde alışverişinizi yaparken de kullanabiliyorsunuz.

oyna kazan
oyna kazan

5- Oyna Kazan

Hem eğlenip, hem bilgilenip, hem de para kazanmaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise Onedio Medya AŞ tarafından geliştirilen ve mobil ortamda canlı yayınlanan çok oyunculu bir bilgi yarışması Oyna Kazan tam size göre bir uygulama. Oyna Kazan uygulamasından para kazanmak isteyenlerden sadece tek bir beklenti vardır. O da iyi bir bilgi geçmişine sahip olmak. Eğer bilgilerinize güveniyorsanız bu uygulama tam size göredir. Oyunda sorular gerçek zamanlı olarak soruluyor ve soruya yanlış cevap verenler eleniyor, yarışmadan galip olarak ayrılan kişi ise büyük ödülün sahibi oluyor. Oyna Kazan para ödüllü bilgi yarışmaları arasında en çok para ödülü veren uygulamadır. Ayrıntılı bilgi için “Oyna Kazan Nedir?” sayfamıza tıklayınız.

6- Google Ödüllü Anketler

Google Ödüllü Anketler uygulamasıyla birlikte Google Play Store için para yatırma devri sona eriyor. Google Play Store’dan birşeyler satın almak isteyen fakat kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen birçok kişi satın alacağı üründen vazgeçiyor. Şimdi bir başka ödeme seçeneğiniz var. Telefonunuza indireceğiniz Google Ödüllü Anketler uygulaması ile hiç para harcamadan anketleri doldurun ve oradan kazandığınız parayı Google Play Store’da istediğiniz gibi harcayın. Ayrıntılı bilgi için tıklayın. >> Google Ödüllü Ankerler ile Para Kazanmak

Mobil marketlerde karşımıza çıkan daha bir çok para kazandıran mobil uygulamalar mevcuttur. Fakat birçoğunda ya ödemede sıkıntı çıkmaktadır ya da çok düşük ücretler vermektedir. Biz de uygun gördüğümüz mobil uygulamaları denedikten sonra buradan paylaşmaya devam edeceğiz.

Uygulamalardan para kazanmak adına anlayamadığınız bir şey olursa bize sorabilirsiniz. Daha fazla Telefonda Para Kazanma seçenekleri için buraya tıklayın.

Yorum yapın