Yandex Toloka Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?

Yandex Toloka Nedir? Yandex Toloka, ülkemizde Google’dan sonra en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Yandex arama motorunda yaptığınız görevler sonrasında para kazanabileceğiniz bir internet sitesidir. Hem de hiçbir ücret ödemeden.. Sadece verilen görevi doğru bir şekilde talimatlara uyup tamamlayarak para kazanmak çok cazip gelecektir. Görev ücretleri Dolar üzerinden veriliyor ve daha sonra paranızı çekmek istediğinizde Papara hesabınıza Türk Lirası olarak aktarılıyor. Her ne kadar genellikle 0.01$ – 0.10$ gibi küçük miktarlarda görev ücretleri olsa da damlaya damlaya göl olur misali buradan iyi bir kar elde etmek sizin elinizde. Saha görevlerinde ise Toloka sistemi daha yüksek limitlerde ödeme yapmaktadır.

Yandex Toloka Sistemine Katılmak için Tıklayın!

Sayfa İçerikleri

Yandex Toloka Nedir?

Yandex Toloka, internette yapacağınız küçük (mikro) görevler karşılığında para kazanabileceğiniz güvenilir ve anında ödeme isteği gönderebileceğiniz bir sistemdir. Para kazanmaya başlamak isteyenler için hem yabancı dillerle hem de Türkçe içeriğiyle en kolay para kazanma yöntemlerinden biri olmaktadır.

Yandex Toloka sisteminde görev türleri nedir ve nasıl yapılır?

Yandex Toloka sisteminde iki çeşit görev alanı vardır. Birincisi internet sitesi üzerinden tamamlayabileceğiniz web tarayıcı ile yapılan görevler, bir diğeri ise saha görevleridir. Web tarayıcı üzerinden yapılan görevlerde sizden farklı farklı küçük işleri yapmanız istenebilir. Örneğin size bir internet sitesi sayfasının iki farklı kaydını gösterir ve sizden önemli bir değişiklik olup olmadığını belirlemenizi ister. Ya da bir arama sorgusunu gösterir ve bu sorgunun hangi kategoriye ait olduğunu belirlemenizi ister. Saha görevlerinde ise sizlere bulunduğunuz şehirde olan yüzlerce kurum gösterir ve bu kurumların girişlerini tespit etmenizi ister. Tabii ki bu kurum girişlerinin tespit edilmesi için sizden kurum önünde çekilmiş birkaç fotoğraf ve kurumla ilgili bazı diğer bilgileri talep eder. Siz de bu bilgileri girerek yaptıklarınızın onaylanmasının ardından paranızı alırsınız.

Tarayıcı Görevleri Nedir?

Yandex Toloka sisteminde bilgisayar veya cep telefonlarınızdaki web tarayıcınızdan yapabileceğiniz görevler mevcuttur. Bu görev ücretleri genellikle 0.01 dolar ile 0.10 dolar arasında olmaktadır. Hem kolay soruları cevaplayıp hem de ücretinin hemen hesabınıza verilmesi gayet iyi bir durumdur. Ortalama olarak 0.05 dolarlık görevlerin geldiğini varsayarsak art arda geldiği de çok olduğu için bir günde 20 görev yapılırsa karşılık olarak 1 dolar veriyor. Bunu da şimdiki kurlarla Türk Lirasına çevirirsek yaklaşık 5 lira 65 kuruş yapıyor. Her gün bu 1 dolar kazanırsınız ayda 30 dolar garanti geliyor ki bizim denemelerimizde ayda 100 dolardan fazla kazandık. Daha yüksek ücretli görevlerin sizlere verilmesi de tamamen size bağlı bir durumdur. Eğer ki yapmış olduğunuz görevler fazla ise ve bu görevlerde verilen puanlarınızda yüksek gelmişse ilerleyen süreçte daha yüksek ücretli görevler gelmektedir. Bizim denememizde sadece 1 görevin 0.50 dolar ve 1 dolar verdiği zamanlar oldu.

Tarayıcı Görevleri Örnekleri

Yandex Toloka sisteminde verilen bazı tarayıcı görevlerinin nasıl yapılacağını ve ne kadar para kazanabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

İlk olarak sürümden kazanma mantığıyla Yandex Toloka en yüksek para veren “Haritalarda Saçma Sonuçlar” adlı görevden bahsetmek istiyoruz. Bu görev ile tamamladığınız her sayfa için 0.05 Dolar kazanırsınız. Yani 1 sayfada yaklaşık 0.30 Türk lirası. Görev size geldiğinde ve görevleri doğru bir şekilde yaptığınızda en az 10 sayfalık görev gelecektir. Bu da demek oluyor ki 10×0.05=0.50 Dolar. Bir sayfayı yaklaşık 2 dakikada tamamlayabilirsiniz. Dolayısıyla yaklaşık 15 – 20 dakikada 3 liranın üstünde bir gelir elde edebilirsiniz. Her bir sayfada beş adres bulunmaktadır ve sizden bu beş adresteki iş yerlerinin isim ve adres bilgilerini teyit etmenizi istiyor. Bilgilerin doğruluğunu sağlamak için size yandex haritalar ve google haritalar linkini veriyor. Sizin yapmanız gereken ise en kolay ve en hızlı yapabilmek için google haritalar linkine girip adresteki iş yerinin bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmek. Bu görev çok zor bi görev olmadığı için zaman ve gelir açısından baktığımızda iyi kâr edebileceğiniz görevlerden biridir.

Haritalarda Saçma Sonuçlar görevini yapmak için talimatlar ise şu şekilde;

“Görev yaparken, verilen kurum bilgileri baz alınarak ‘Bütün bu bilgilere sahip kurum gerçekten var mı?’ sorusuna cevap vermektir. Kurum kartı aşağıdaki ana öğelerden oluşur:
1.isim
2.adres
3.telefon (varsa)
4.kategori
5.web sitesi (varsa)
6.sosyal medya sayfası (varsa) 
7.konum
8.panoramalara, 
9.haritalara, 
10.Yandex ve Google arama sonuçlarına geçiş linkleri.
11.Mesafe ölçmek için ‘cetvel’ aleti. “

“Görev yaparken, verilen kurum bilgileri baz alınarak ‘Bütün bu bilgilere sahip kurum gerçekten var mı?’ sorusuna cevap verilmelidir.
Önemli olan, bu kurumun gerçekten bulunup bulunmadığıdır. Eğer karttaki bina veya kapı numarasında, bazen de sokak isminde bir yanlışlık varsa fakat doğru konum, yakınlardaki binaların birindeyse (en fazla 300 metre farkıyla) kurum kartı ‘saçma sonuç’ sayılmamalıdır.Konum daha önemli ölçüde yanlışsa, söz konusu kurum kesinlikle orada bulunmuyorsa ya da “O adreste başka bir kurum var” diyebiliyorsanız karta ‘böyle bir kurum olması mümkün değil/saçma sonuç’ değeri vermelisiniz.”

Yandex Toloka Saha Görevleri Nedir?

Yandex Toloka ile saha görevlerinden para kazanmak için Yandex Toloka uygulamasını indirebileceğiniz ve fotoğraf çekebileceginiz bir akıllı telefon yeterlidir. Akıllı telefonlarınızdan Toloka uygulamasına girdiğinizde “Kurum girişlerinin tespit edilmesi” başlıklı görevi göreceksiniz. Bu göreve girdiğinizde ise karşınıza görev için yapılması gereken “Talimatlar” ve bir de haritayı açma seçeneği çıkacaktır. Haritayı açtıktan sonra size en yakın veya en uygun kurumu seçip görevi yapmak için yola koyulabilir. Eğer o gün müsait degilseniz rezerve et seçeneğine tıklayarak görevi bir başkası yapmaması için bir süreliğine rezerve edebilirsiniz. Saha görevleri diğer görevlere nazaran daha cazip ücretler vermektedir. En az 0.10 dolar ile başlayan tek bir kurum girişi tespiti yerine göre 1 dolar da olabilmektedir. Görevi talimatlara uygun olarak tamamladıktan sonra yapmanız gereken görevin onaylanmasını beklemektir. Görev onaylandığında paranız hesabınıza geçecektir.

Yandex Toloka Türkiye Para Çekme Yöntemi Nedir?

Yandex Toloka sistemi para çekme konusunda Türkiye’deki üyeleri için çok olumlu bir yapıya sahip durumdadır. Yandex Toloka’daki paralarını çekmek isteyen kulanıcılar için dört çeşit para çekme yöntemi mevcuttur. Bunlardan birincisi “Yandex Money” aracılığıyla para çekmektir. ikinci para çekme yöntemi “Paypal” aracılığıyla para çekme yöntemidir. Üçüncü yöntem ise “Skrill” aracılığıyla para çekme yöntemidir. Sonuncu ve Türkiye’li üyeler için en önemli ve en kolay para çekme yöntemi de “Papara” aracılığıyla para çekme yöntemidir. Papara Türkiye açısından hem çok fazla hesap işlem ücreti kesmeyen hem de hızlı bir ödeme sistemidir. Papara Nedir ve Nasıl Kullanılır? adlı yazımızda Papara hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Şimdi Yandex’in yorumuyla Toloka sistemine birlikle bakalım

Yandex.Toloka, görev tamamlayarak para kazanabileceğiniz bir servistir.

Görevler, web sürümü ile Android ve iOS mobil uygulamalarında yapılabilir.

Toloka’da görevler müşteriler tarafından yayınlanır. Görevlerde, “”Kullanıcının sorgusu için en uygun belge hangisidir?”” gibi çeşitli sorular sorulabilir. Sorulara doğru cevap verebilmek için talimatları okuyun. Bazı görevlerde ipuçları ile karşılaşabilirsiniz. İpuçları sayesinde görevi doğru anlayıp anlamadığınızı öğrenebilirsiniz.

Soruları cevaplamak için komut dosyaları, robotlar vb. kullanılmamalıdır. Aksi takdirde, Toloka’daki hesabınız engellenir.

Tamamlanan görevler kontrol edilir. Kontrol sonuçlarına göre beceri değerlendirilir.

Görev ücretini müşteriler belirler. Ülkenize bağlı olarak çeşitli yöntemlerle para transfer edebilirsiniz.

Yandex Toloka Sistemine Katılmak için Tıklayın!

Bunların yanında toloka ile daha çok para kazanmak için sitemize yeni bir özellik daha ekliyoruz. Bundan sonra bu sistem üzerinden para kazanmak isteyenler yorum kısmına e posta adreslerini bırakırsa en çok para kazandıran görevler geldiğinde sizlere bildirim göndereceğiz. En az 0.05$ ücreti olan görevler çıktığında size bildirim göndereceğiz. Bu nedenle yorum kısmına e posta adresinizi yazmayı unutmayın.

Yandex.Toloka Türkçe Sayfaları

Toloka sisteminin Türkçe altyapıya sahip olması da ekstra bir artı olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer birçok para kazanabileceğiniz sitelerde yabancı dil ihtiyacı duyarken burada hiçbir yabancı dile ihtiyaç duymadan Türkçe dil desteği sayesinde para kazanabilirsiniz. Dil konusunda verilen öneme değinmek için yazmış olduğumuz İngilizce Öğrenmenin Önemi adlı sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Yandex Toloka Hile ve Taktik Uyarısı

Yandex.Toloka sisteminde iyi para kazananlar arasında yer almak istiyorsanız size en önemli tavsiyemiz hilelerden uzak durmanızdır. İnternette birçok hile sayfası mevcuttur. Lakin Toloka sisteminde hile yapanların akıbetine baktığımızda pek de iç açıcı bir durum söz konusu değildir. Sonuçta Toloka sistemi sizin zengin etmek için değildir. Eğer ki sermayesiz para kazanmak istiyorsanız sizi tatmin edecek bir gelir kapısı olacaktır. Özellikle Evde boş zamanı olanların

buy levitra cheap

, liseli ve üniversiteli öğrencilerin harçlıklarını çıkartabilecekleri bu güzel sistemi hile ile bozmak gereksizdir. hile yapanlar bir süre sonra bulunuyor ve sisteme girişi yasaklanıyor. Zaten Google üzerinden birkaç arama yaptığınızda görebileceğiniz sonuçlar arasında “Toloka beni engelledi.“, “Toloka’dan yasak yedim.“, “Toloka’dan paramı çekemedim.” gibi başlıklar mevcuttur. Bu konuların başlıca sebebi de genellikle hile ile para kazanma yoluna girilmeye çalışmaktır.

Yandex Toloko Engel Kaldırma

Yandex Tolako sisteminden engellenmeniz durumunda tabii ki engeli kaldırmanız mümkündür. Sadece yapmanız gereken bazı işlemler biraz uğraştırabilir fakat eğer hesabınızda emek harcayarak kazandığınız paranız kaldıysa hesabınızı tekrar geri almak bir zorunluluktur. Engellendiğinizde hesabınızı tekrar geri alabilmeniz için sizi bir iletişim formu bağlantısına yönlendirecektir. Sizin gerçekten siz olduğunuza emin olmanız için herhangi bir resmi evrak isteyebilir. Genellikle kimlik fotokopinizi ya da fotoğrafınızı ve iletişim bilgilerinizi bu forma girdiğinizde bir süre sonra hesabınızdaki engelin kalktığını görebilirsiniz.

Toloka hakkında aklınıza takılan bir soru olduğunda hiç tereddüt etmeden bize sorabilirsiniz. Bol kazançlar dileriz. Yandex Toloka benzeri daha fazla internetten para kazanma yöntemi öğrenmek için burayı tıklayın.

“Yandex Toloka Nedir ve Nasıl Para Kazanılır?” üzerine 17 yorum

 1. Eşimle birlikte bu site sayesinde Toloka’dan para kazanmaya başladık bile 🙂 Çok teşekkür ederiz efendim.. Şimdi sıra diğerlerinde 🙂

  Yanıtla
 2. Eskiden az çalışıp çok para kazanmak derdindeydim bu site sayesinde hiç calışmadan para kazanmanın yolunu buldum 🙂 emegi gecen herkese teşekkürler

  Yanıtla
 3. Ben de Toloka’ dan gelir elde ediyorum, ayrıntılı olarak blogumda görevleri açıkladım. Buradan paylaşmam uygun mu bilmem ama belki incelemek isteyenler olabilir 🙂 Kolaylıklar!

  tasarlamatmazel.blogspot.com/2019/09/yandex-toloka-dosyasi-2-yandex-toloka.html

  Yanıtla
 4. yorum yaptıktan en fazla 5 dk sonra cevap vermişsin kim yorum yapmış diye bilgisayar başında mı bekliyorsun

  Yanıtla
  • Yorumlarınız sistemimize otomatik bildirim olarak düşüyor Sayın “Cevher”! 🙂 Ayrıca bu durum neden canınızı sıktı ki? Siz de bilgisayar başında bizim kaç dakikada cevap verdiğimizi mi kontrol ediyorsunuz. 🙂

   Yanıtla
 5. merhaba. toloka’dan engellenmişim. içeride param kaldı. kimlik pasaport tarzı resmi belgenin fotoğrafı isteniyor. sizce ne yapmayalım? gönderip göndermemek arasında teredütteyim. bilgilerim çalınır veya kopyalanır mı?

  Yanıtla
  • Merhaba Oğuz, Toloka’da genelde çift hesap olması ya da hesap işlemlerinde beklenmedik bir hareket görmesi durumunda hesabınıza engel koymaktadır. Toloka engelini kaldırmak için ve paranızı çekebilmek için kimlik bilgilerinizi paylaşmanız ve kendinizi Yandex’e tanıtmanız gerekmektedir. Bugüne kadar birçok kişi kimlik belgesini paylaşarak hesabındaki engeli kaldırmıştır. Şuana kadar bir sorun yaşayan duymadım. Bilgilerin çalınması veya kopyalanması sadece Yandex’in alt yapısına bağlıdır. Yandex gibi büyük bir arama motoru da öyle bir riski göze almaz.

   Yanıtla
 6. Yandex Referans sistemi bazılarına göre hiç kazandırmıyor deniliyor doğruluk payı var mı acaba?

  Yanıtla
  • Merhaba Muhammed Bey,
   Yandex Toloka ile kazanılan para kimileri için yeterli gelebilirken, kimileri için ise pek yeterli olmamaktadır. Bu da tamamen insanların beklentilerine bağlıdır. Referans sisteminde ise tamamen referansın çalışma, iş yapma potansiyeline bağlıdır. Ayrıca referanslardan çok kısıtlı bir süre gelir sağlanabiliyor ki bu da söylenenlerin aslında doğru olduğu anlamına gelebilir.

   Yanıtla
   • Kazanç kapısı arayan arkadaşlar için extra kazanç kapısı olan bir site önerim var: ustayazarcom . İçerik oluşturup sosyal medyada paylaşarak para kazanabiliyorsunuz, kazanç oranları diğerlerine göre çok iyi .
    Site size içerik oluşturmanız için youtube daki videolardan yararlanmanızıda sağlıyor,çok kullanışlı bir site , kendi içeriklerinizi sosyal medyada paylaşabiliyorsunuz

    Yanıtla
 7. merhaba ben eğitimleri ne kadar yüksek puanla tamamlarsam tamamlayayım sürekli 0 kazancım oluyor görev başına sanırım bu becerilerle alakalı bir durummuş peki ben bunu nasıl geliştirebilirim??

  Yanıtla

Yorum yapın